דף הבית - מידע כללי אודותנו

DGT 63247 KtivaYozeret Banner b Biz 180 186
החוג לספרות עברית והשוואתית של אוניברסיטת חיפה גאה להציג מסורת ותיקה של חקירה ספרותית, אשר במרכזה יחסי גומלין בין תחום הלימוד של הספרות העברית לדורותיה לבין האופק הפרשני הנרחב שפותחת הספרות ההשוואתית. לצד מומחיות בספרויות המקום והלאום החוקרת בין היתר שאלות של זהות, זיכרון ושורשיות, בצד חוויות הגירה וגירוש, אנו מזמינים את הסטודנטים שלנו לערוך הכרות מעמיקה עם מגוון עשיר של יצירות מופת על הקשרן ההיסטורי והתרבותי, כמו גם יצירות עממיות וטקסטים השייכים לתרבות השוליים. מטרתנו ללמוד על מהותו של הטקסט הספרותי בשלל מופעיו: כיצירה המבוצעת בעל-פה, וכיצירה  כתובה, חזותית ודיגיטלית. הסטודנטים הלומדים בתכנית הבוגר יקבלו כלים שבאמצעותם ילמדו על מהות הטקסט הספרותי, מורכבויותיו ודרכי פיענוחו. לימוד הספרות נועד לשכלל את היכולות התיאורטיות של הסטודנטים לדון במהות הכתיבה והקריאה כמעצבי החוויה האנושית. כמו כן אנו מעודדים את הסטודנטים שלנו להכיר את הקשרים והזיקות בין האומנויות השונות ותחומי הלימוד השונים.
אנו שמחים לראות כי יש מקרב הסטודנטים שלנו המחליטים עם סיום לימודי התואר הראשון להמשיך את לימודיהם במסלול הלימודים המחקרי או בתכניות הלימוד של כתיבה יוצרת, עריכה ספרותית ותרגום. ואנו מאמינים כי למסיימי התואר הראשון בחוגינו הפונים לכיוונים מקצועיים אחרים חווית הלימוד בחוג לספרות עברית והשוואתית היא חיונית ומהותית  לעיצוב עולמם הרגשי והתרבותי.
מדי שנה החוג עורך כנס המציג את תחומי העניין המגוונים של מורי החוג ומשקף את המסד הבינתחומי והרב תרבותי של תכנית הלימודים שלו. בין נושאי הכנסים בשנים האחרונות: "חיים, ביוגראפיה ואוטוביוגרפיה"; "ספרות ומוסיקה"; "ספרות ואמנות פלסטית"; "ספרות וחלום"; "העיר בספרות"; "בעלי חיים וייצוגם בספרות"; "בין דמיון לזיכרון"; "הבית בספרות ובתרבות." 
הקלק לקריאה על המגמה לספרות עברית
הקלק לקריאה על המגמה לספרות השוואתית  

הפקולטה למדעי הרוח מברכת את טליה לוי על קבלת מלגת נשיא המדינה למצוינות וחדשנות מדעית.
טליה, תלמידת מחקר בחוג לספרות עברית והשוואתית, זכתה במלגה בסך 150 אלף ₪ על מחקרה: "לשאלת המבעים הזרים: עיון בעבודותיהם של אבות ישורון וארז ביטון"
בהנחיית ד"ר לילך לחמן ופרופ' דינה שטיין. טליה היא הסטודנטית היחידה מאוניברסיטת חיפה שזכתה במלגה. 
הפקולטה למדעי הרוח מברכת את סיגל בן יאיר תלמידת מחקר בחוג לספרות עברית והשוואתית
על זכייתה בפרס היצירה לסופרים ומשוררים ע"ש ראש הממשלה לוי אשכול
זוכות פרס הסיפור הקצר של קרן ארדיטי
דגנית גונן עמיר תלמידת התכנית לכתיבה יוצרת ורוקיה עדוי הן הזוכות בתחרות קרן ארדיטי לסיפור הקצר של האוניברסיטה. כל אחת מהן זכתה בפרס ושני הסיפורים,
יחד עם הסיפורים הזוכים מהאוניברסיטאות האחרות, עלו לשיפוט חבר השיפוט הבינלאומי של התחרות
תחרות הסיפור הקצר של קרן ארדיטי הייתה פתחוה לסטודנטים לכל התארים ונושא הסיפורים השנה היה "בית משותף – ריבוי תרבויות במרחב אחד"

shapira

מבזקים


אין הודעות