דף הבית - מידע כללי אודותינו

DGT 63247 KtivaYozeret Banner b Biz 180 186

החוג לספרות עברית והשוואתית של אוניברסיטת חיפה גאה להציג מסורת ותיקה של חקירה ספרותית, אשר במרכזה יחסי גומלין בין תחום הלימוד של הספרות העברית לדורותיה לבין האופק הפרשני הנרחב שפותחת הספרות ההשוואתית. לצד מומחיות בספרויות המקום והלאום החוקרת בין היתר שאלות של זהות, זיכרון ושורשיות, בצד חוויות הגירה וגירוש, אנו מזמינים את הסטודנטים שלנו לערוך היכרות מעמיקה עם מגוון עשיר של יצירות מופת על הקשרן ההיסטורי והתרבותי, כמו גם יצירות עממיות וטקסטים השייכים לתרבות השוליים. מטרתנו ללמוד על מהותו של הטקסט הספרותי בשלל מופעיו: כיצירה המבוצעת בעל-פה, וכיצירה כתובה, חזותית ודיגיטלית. הסטודנטים הלומדים בתכנית הבוגר יקבלו כלים שבאמצעותם ילמדו על מהות הטקסט הספרותי, מורכבויותיו ודרכי פיענוחו. לימוד הספרות נועד לשכלל את היכולות התיאורטיות של הסטודנטים לדון במהות הכתיבה והקריאה כמעצבי החוויה האנושית. כמו כן אנו מעודדים את הסטודנטים שלנו להכיר את הקשרים והזיקות בין האומנויות השונות ותחומי הלימוד השונים.
אנו שמחים לראות כי יש מקרב הסטודנטים שלנו המחליטים עם סיום לימודי התואר הראשון להמשיך את לימודיהם במסלול הלימודים המחקרי או בתכניות הלימוד של כתיבה יוצרת, עריכה ספרותית ותרגום. ואנו מאמינים כי למסיימי התואר הראשון בחוגינו הפונים לכיוונים מקצועיים אחרים חוויית הלימוד בחוג לספרות עברית והשוואתית היא חיונית ומהותית לעיצוב עולמם הרגשי והתרבותי.
מדי שנה החוג עורך כנס המציג את תחומי העניין המגוונים של מורי החוג ומשקף את המסד הבינתחומי והרב-תרבותי של תכנית הלימודים שלו. בין נושאי הכנסים בשנים האחרונות: "חיים, ביוגראפיה ואוטוביוגרפיה"; "ספרות ומוסיקה"; "ספרות ואמנות פלסטית"; "ספרות וחלום"; "העיר בספרות"; "בעלי חיים וייצוגם בספרות"; "בין דמיון לזיכרון"; "הבית בספרות ובתרבות." 
הקלק לקריאה על המגמה לספרות עברית
הקלק לקריאה על המגמה לספרות השוואתית 
 
gdn